zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

The y-intercept of the line whose equation is x - y = 7 is
does vinegar melt ice the fastest
I need answers ASAP.The Coriolis effect is the result of which of the following? A winds spinning off the equator. B. the rotation of the earth on its axis. C
a hydrogen bond is completed by the transfers of its sole electron to another element true or false
Which atom has the weakest attraction for the electrons in a bond with an H atom?(1) Cl atoms (2) F atom (3) O atom (4) S atom
How much total energy is dissipated in 10. seconds in a 4.0-ohm resistor with a current of 0.50 ampere? (1) 2.5 J (3) 10. J (2) 5.0 J (4) 20. J
The decision of the Supreme Court in the case of United States v. Nixon (1974) stated that (1) President Richard Nixon as commander in chief could extend the Vi
Which provision of the Bill of Rights was influenced by the trial of John Peter Zenger? (1) right to bear arms (2) right to an attorney (3) freedom of religion
The synonym of around my back lane
when was the confederate flag come in existence