theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

Find the geometric mean between 5 and 12
.......Help Please.........
Complete the equation to show how hydrofluoric acid, HF , acts as a Brønsted-Lowry acid in water. balanced equation: HF + H2O <=>
Assume that adults have IQ scores that are normally distributed with a mean of 101.3 and a standard deviation 19.9. Find the first quartile Upper Q 1​, which is
Simplify a/3b if a = 240 and b = 8
What is an interest paid
What is something that Little John does that shows he is kindhearted?
The health benefits of quitting tobacco use are many, including a reduced risk of developing cancers of the mouth, throat, esophagus, larynx, pancreas, bladder,
Help with these answers.
Na + Br2 --> NaBr Calculate how many grams of NaBr may be produced from 5.00 grams of solid sodium metal when combined with unlimited Bromine gas.