valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Write a system of equations to describe the situation below, solve using any method, and fill in the blanks. The receivers for the Newton University football te
using the given quadratic function f(x)=x^2+2x-15, find the following information
A rectangle has a length of x + 6 and a width of x -- 4. Write an equation that describes the area, A, of the rectangle in terms of x.
I need help with this problem from my ACT prep guide It has an additional pic of the answer options that I will send you It asks to select all correct options*I
I am going to attach a photo of the question. as you can tell the question has already been answered but my teacher wants me to show how she got the answer.
explain why copper is ductile
Which types of electron orbitals will have higher energy than a 4d orbital?A. 4pB. 3sC. 4fD. 5s
My'chael has read 120 pages, which is 45% of a book. How manypages are in the book?
Find the value of x and the value of y.A. x = 15, y = 10sqrt3B. r = 20, y = 10sqrt3C. r = 20sqrt3, y = 5sqrt3D. x=15, y = 5sqrt3
Find the equation that results from completing the square into the following equation X squared -14 X +40 equals zero