monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
A coil of wire with 100. circular turns of radius 8.00 cm is in a uniform magnetic field along the axis of the coil. The resistance is 40.0 O. At what rate, in
what does a graph with no trend show about the variables
755,082 rounded to the nearest ten thousand
a heart beat takes 0.8 second ,how many seconds is this writtin as a fraction
Near the end of the 1920s, demand for consumer goods A. slowed as wages increased. B. increased as wages stagnated. C. slowed as wages stagnated. D. increased a
Can your explain it to meet plaza im confussed
Which term refers to a person who favors government control of businesses that affect most citizens, such as railroads, electrical power, and telephones? a. po
"It is against all reason to suppose that this content can long remain subject to any external power" this argument was stated by who?
President Hoover responded cautiously to the Great Depression because he A. thought that the business cycle would correct itself. B. was distracted by the gian
Twelve pounds less than twice janes weight is 270 pounds. What is Janes weight?