kimlisha32 kimlisha32
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

In one week, a campground rented 18 cabins at $225 each. About how much did they collect in rent altogether?

Respuesta :

Enza
Enza Enza
  • 03-10-2018
$4050, multiply 18 by 225 for your answer
Answer Link

Otras preguntas

Which place name has no errors in punctuation? A.Palm Harbor FL. B.Palm, Harbor FL C.Palm Harbor Flor. D.Palm Harbor, FL
slavery in the Southern United States most closely resembles the 1. Colombian Exchange 2. plantation system of the Caribbean 3. factory system of Europe 4. slav
What is the structure of the sentence? The large plastic bin in the closet holds fancy bath towels, which we rarely use. A.simple B.compound-complex C.complex
Cephalopods such as squid and octopi can communicate by changing skin colors and sometimes even skin patterns. this type of communication is an example of a a
A scale model of the statue of liberty is 5 inches tall. if the statue of liberty is 305ft tall find the scale of the model.
2dimensional shapes that had 8angles in all
A polynomial function has a root of –6 with multiplicity 1, a root of –2 with multiplicity 3, a root of 0 with multiplicity 2, and a root of 4 with multiplicity
A human sex cell has _____ chromosomes. 13 21 23 46
what are the roots of the equation x^2+4x-16=0
What is the unit rate: $1.12 for 8.2 ounces