jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

In which sentence is the past participle underlined?
If all the top "God cheif" from all religions had to fight who would win?
math help please!!!!!!
Shinto is an ancient Japanese religion that started around 500 BCE or earlier. Which of these is true about the Shinto religion? A. It is no longer important
Which was the most important reason for the forming of corporations? A) To combine access to raw materials. B) To have a larger labor source. C) To increase
What is a activity stream?
Which words in the sentence make up the adjective phrase? Which word does the adjective phrase modify? The horn-like tip of a strong feather makes a quill pen
A gas has a volume of 450.0 mL. If the temperature is held constant, what volume would the gas occupy if the pressure were a. doubled? b. reduced to one-fourth
What is a topical paragraph?
Tangent-chord Ángels