hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

A town produces a large number of tires and a small amount of kiwi fruit. as kiwis become more popular, the town decides to grow more kiwis and decrease tire ma
What does hem of her chiffon skirt chase itself around her strong legs mean?
Why were the normandy landings historically significant?
During the height of the reign of terror in 1793-1794, the French Revolution, as led by the Jacobins, developed three notable concepts. What were those concepts
PLEASE HELP What is the value of x?
How has Charles Darwin contributed to the study of evolution?
x = 5 and y = 8 plz help
how many times does 2 go into 9
(30 POINTS) The 20% off sale is a better deal than the $200 rebate or $150 coupon for the $1,500 dining set. The Porters budgeted $1,250 for a new dining room s
During a magazine review, you scan magazine images and articles to _____