jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Individually identifiable health information Ohio is not protected. True or false
What is the composition of Earth's core? Solid rock Solid iron surrounded by molten iron Molten iron surrounded by solid iron Hydrogen gas
If an X-ray beam of wavelength 1.4 × 10-10 m makes an angle of 20° with a set of planes in a crystal causing first order constructive interference, at what angl
What tool is used to determine skin fold measurements?
1. Write the reaction rate expressions for the following reactions in terms of the disappearance of the reactants and the appearance of products: (6 points) a.
Which of the following digestive system structures releases amylase? a. Duodenum b. Gallbladder c. Goblet cells d. Salivary glands
Give an example of a food processing application which would result in protein hydrolysis or protein denaturation. In your answer, discuss the structural change
I need help with this probability problem. ​
How much is point (-24,-12) dilated by to get to (-18,-9)?
List three major energy resources that are derived from sedimentary rocks.