juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I'm not sure if my working out and answer is right? Could someone please clarify clearly
A figure in the first quadrant is rotated 180° counterclockwise about the origin. In which quadrant will the rotated figure appear?
from $15 to $21 percent increase round to the nearst percent
What part of the atom is involved in chemical reactions?
During the Great Awakening, what led to the foundation of several colleges in the New England colonies?
how can we solve -14n + 1 = rt - 4n for n
Often, the first four lines of each stanza in john keats's odes use an abab rhyme scheme. What is the name for this pattern of four lines
How might atoms of the same element vary?
C5H8+ _02 = 8h2o+5co2
A manufacturer plans on building a better mousetrap. There is a 60% chance the mouse trap will produce a profit of $200,000 for the company, a 20% chance of a