gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

What are all the linking verbs
A standard deck of 52 playing cards contains 13 cards in each of four suits: hearts, diamonds, clubs, and spades. Four cars are drawn from the deck at random.
Solve for g E = 32 g h
Which biblical image is MOST suggested by this passage? A) the lamb of God B) the stain of sin C) the cleansing water D) the blood of sacrifice
True or False? James Madison shut down the courts in rural Massachusetts to prevent farm foreclosures.
Help!! With this question Please
Which unit of measure would you use to estimate the area of the state you live in?
write the slope-intercept form of the equation of the line described through: (4,3), parallel to x = 0
I prefer familiarity and routine at work to novelty and variety. Agree, Mostly Agree, Somewhat Agree, Slightly Agree, or Not at all true. For a restaurant.
what is looping in QBASIC​