emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

The wealth and power of Songhai derived from a. its extensive gold mines b. Timbuktu's reputation as a center of Islamic teachings c. the merchant crossroads ci
Using the information learned from the pendulum demonstration, when the pendulum is at it's lowest point, what type of energy does it have and WHY?
Who listen to ebk jaaybo
How do I find simple interest rates?
of the pupils in Year 9 say their favourite colour is red There are 75 pupils in Year 9. How many students said red is their favourite colour?
How is force related to physics ?
Given that A+iB=(3+4i)(2-3i), find A and B​
A drama teacher has a budget of $120 to spend on materials to create costumes for a play. She can buy 1 square yard of white material for $8, while 1 square yar
give three reasons why the interior of the earth is still hot​
-6x+14=12-8x help plsssss