jasmineramadan365
jasmineramadan365 jasmineramadan365
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

What is the product?

What is the product class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 03-05-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

To find this product, multiply each of the 6 numbers in the given matrix by 6.  The third possible answer choice is the correct one.

Answer Link

Otras preguntas

I need help writing a 5 paragraph persuasive essay. The topic is: Agree/Disagree, stories with Suprise endings using situational irony is the best. I agree, but
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
tanisha ran 3/5 of a 26 mile race in 3.2 hours.if she ran at a constant rate,what was her speed in miles per hour?
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
Convert 14mm to its equivalent in m using dimensional analysis
Write the number that matches the clues My number has 2 hundreds. The tens digit is 9 more than the ones digit
what is the 7.5x10 exponent 5 of scientific notation
If five slices of pizza cost $5.50, how much do two slices cost? Ten slices? Half a slice ?
what is the equation of a line in slope-intercept form with a slope of -3/4 and a y-intercept of -2
What number is halfway between 3000 and 4000