moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

at least four things you believe are important in order to maintain a professional image.
(10 pts) Light bulbs of a certain type are advertised as having an average lifetime of 800 hours. The price of these bulbs is very favorable, so a potential cus
What European nation led the way towards exploring the world? France England Spain Germany
The speed of sound in air is about 343 meters/second. What is this in mph? (1 mile is approximately 1609 meters.) Round answer to the tenth, one number after th
How long is a basketball court? Select the best estimate A, 27 miles B , 27 feet C, 27 inches D, yards
Given the formula below, solve for x. y - y1 = m(x-x1)
Janet Sobesky, a writer for a woman's magazine, offered several tips that can help you save time when cleaning around the house. Prepositional Phrase Prepositio
can somebody help answer this??
What were the privileges of the elite based upon?
What is the image point of (6,8)(6,8) after a translation right 5 units and up 3 units? ​