thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Which organelles aid in their digestion process
"symbol-based learned behavior is one definition of"
Which unit do astronomers use to measure distances within the solar system?
How many moles are in 1g of baking soda (NaHCO3)? show all work
What is the area of a rectangle with width 25 inches and length 35 inches? 1/5 in² 6/25 in² 6/10 in² 2 in²
An example of someone who would find it important to understand governance in their career is:.
The table shows people with different blood groups. Why can Mark donate blood to both Betsy and Jennifer?
Solve for x (-4/3)x-6=-26 PLS ANSWER ASAP!!
Sixteen students in a drama club want to attend a play.The ticket price is $35 for each student,and the transportation and meals for everyone will cost $960.To
If the exterior angle is 110 what is the interior angle