bookyanna7owjs8z
bookyanna7owjs8z bookyanna7owjs8z
  • 03-06-2019
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent

Respuesta :

Sevared
Sevared Sevared
  • 03-06-2019

1.36 because 12.22/9=1.36
Answer Link

Otras preguntas

A brain tumor that results in obesity would most likely be located in the.
what is meaning of sorry??​
A company manufactures 16-oz boxes of cereal. Boxes are randomly weighted to ensure the correct amount. If the discrepancy in weight is more than 0.15 oz, the p
guyssss helpppp what is 9/4 - 1 1/5
definition of the density of the sun?
Write an expression equivalent tox^2+6x-7x
1. What is the general form of the equation for this line y-5= -3(x + 4)? a) -3x + y - 17 =0 b) 3x+y+7=0 c) 3x - y - 17 =0 d) -3x -y +7=0
A math club has 25 members, of which 11 are males and the rest are females. What is the ratio of males to all club members? (With Steps)
How many moles are in 33 grams of Boron (B)?
1. What is the area of this tile? ina 6 in. 2 in.