Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

You buy a tree That is 7" high and plant it in your front yard and it grows 5 inches every year! You plant an Oak that is 11" high and grows 3 inches per year!
Look at the two 2s in this number: Which of these statements is true? Choose all that apply. A The blue 2 on the left is 200 times the value of the orange 2 on
The family car runs out of gas. You have to push it up the driveway into a service station. The ramp is 4 meters long and rises 0.10 meters. The car weighs 9000
Que cosas en común tiene la tiro al arco con el golf
why is preplanning so important ​
Can someone plz help meeeeeeeeeee
Find the value of two numbers if their sum is 12 and their difference is 4.
240 divided by -3 x - 8=
¿Cuáles son las rutas comunes en la transmisión de los agentes causantes de las enfermedades respiratorias y la TBC?
An object becomes charged when the atoms in the object gain or lose