trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

Choose the possible descriptions of cross sections formed by the intersection of a plane and a sphere. Circle Rectangle Triangle Line segment Point
Complete the steps for solving 7=-2x^2+10x
umm why do i have 28 fingers ?????
Does anyone know what equation goes with this graph
How well can you write a poem? I need a freestyle poem, and it needs to clean, it's for School.
I need help on this too
Why was the Reagan administration's sale of weapons to Iran damaging for Ronald Reagan's image? O A. Iran's enemies in the Middle East responded by launching an
Tell who or what each sentence is describing. Make sure your answers are in Spanish. 1. Es una persona que trabaja en un café. 2. Es el lugar adonde vas para co
How are grocery stores helping older Americans
Guys I need a poem about winter, or snow.