RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Assuming that the solute consists entirely of nacl (over 90% is), calculate the osmotic pressure of seawater at 20∘c.
Civilizations were held together largely by force." do you agree with this assessment or were there other mechanisms of integration as well?
What were newly freed slaves given at the end of the civil war?
is tantalum radioactive?
Which of the following shows the factors of 2y^2 - 2y - 4? Select one of the options below as your answer: A. (2y - 4)(y - 1) B. (2y - 4)(y + 1) C. (2y - 2)(y -
It takes Nate five hours to paint a wall, and it takes Jill seven hours to paint the same wall. About how many hours will it will take if Nate and Jill work tog
Give examples of how individuals can act as vulnerabilities, defenses, or threats to an information system
A piece of land is to be fenced and subdivided as shown to that each rectangle has the same dimensions. Express the total amount of fencing needed as an algebra
I need help guys please help I will appreciate it
Solve. 54 ÷ (4 – 1)3