sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

What is the basic difference between ultraviolet, visible, and infrared radiation?
What type of natural vegetation covers most of canada?
What is the value of |–9 + x| – 32 when x = –5?
The volume of clay used to build a cylindrical pillar with a height of 9 centimeters is 324π cubic centimeters. The area of the base of the pillar is π square
Which computer port transmits audio and video without the need for compression?
Que opinan sobre las personas que entran a la política sin tener estudios previos
Pedro is 2 years of age. his parents take him to the doctor because he has swelling in his feet and abdomen, and has brittle hair. his doctor tells his parents
Most organisms today use __ as the hareditary material
A biker rides on a straight line such that his displacement from the starting point is given as x = 2t + t2. what is the average velocity (average rate of chang
What is transcendentalism?a. a movement in which people turned to books and rejected the beauty of natureb. the belief that a person's intuition will help her r