TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

22. Four years ago, Samantha was three times as old as Danny. Four years fromnow, Samantha will be only twice as old as Danny. How old are they now?
Which of the following is another way to show the ratio 13 to 27
The Milky Way is a _____ galaxy.
All animals are a. land-dwelling multicellular heterotrophs. b. capable of walking on legs. c. multicellular, heterotrophic and lack cell walls. d. unicellu
A_trait is controlled by more than one gene
how many months have 28 days in it
the superlative form of beautiful
Given that <1 is a complement of <2 and that m<2=8degrees , find m<1
what is the value of z in the equation 2z 6 = −4?
Please help out Write the explicit formula for the geometric sequence. a1 = -5 a2 = 20 a3 = -80 A. an = -5 • (-4)n B. an = -5(-4)n-1 C. an = -4(-5)n-1 D. an