tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did Maryland delay ratification of the Articles of Confederation? A) Maryland was still loyal to Great Britain B) Catholics in Maryland felt the Artic
Which ordered pair makes both inequalities true? y < –x + 1 and y > x? A.-3,5 B.-2,2 C.-1,-3 D.0,-1
Lara is in charge of ticket sales for the school play. A student ticket costs $4.50 and an adult ticket costs $8.50. If every adult brings at least one student
Which ordered pair makes both inequalities true? y < –x + 1 and y > x? A.-3,5 B.-2,2 C.-1,-3 D.0,-1
How did changes that the US made affect Japan’s economy after World War II?
Identify the answer that best describes the following sentence. Either Paul or Larry will address the envelopes and take them to the post office. The sentence h
13(10+2) can be simplified as
Complete the sentence with the correct form of the verb SER. El Sr. Morales __________rubio.
Indicate in standard for the equation of the line passing through the given points. G(4,6), H(1,5)
what region of texas contains the states largest city