abdirashid78 abdirashid78
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

A 6-pound bag of chocolate candies costs $14.04. What is the unit price?

Respuesta :

jackfoxwinter jackfoxwinter
  • 06-11-2019

Answer:

2.34 per pound is unit price

Step-by-step explanation:

14.04 divided by 6 is 2.34

Answer Link

Otras preguntas

Help me with this Thanks!
Simplify 3-⁹/ 3-¹²a - 1/3³b - 1/3²¹c - 3³d - 3²¹​
[tex]x+38=-25[/tex] ---
PLS ANSWER THE BELOW QUESTION AND I'LL MARK U AS BRAINLIST
. Who qualifies for Medicaid? *
please help me IMAGINE that you are a Native American living in what is now the United States in 1600. What might you think of European colonists? Explain your
Pa solve naman with solution please loadan ko ng 20 ang maka sagot yung tama sana ​
Escribe es imperativo o infinitivo
HALP!!! GIVE CORRECT ANSWER AND YOU WILL BE MArKED BRAINLIEST!!!
What is the “observable physical properties of matter” meaning?