becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

-2x-3=-4x+3 What is X?
Which of the following is a statement that supports Size Acceptance? You've really gained weight! People get fat when they overeat all the time. People come in
What does compound mean
The function of a capacitor in an electric circuit is to?A. measure the amount of current in the circuit.B. increase circuit power.C. allow current flow between
3^6 over 3^? = 3^4 What is the missing value?
Y=5x+8. Is this a direct variation?
The microscopic organisms at the base of the marine food chain are known as?
Which substance is a binary acid
The primary criticism sociologists have of Piaget's cognitive theory of development is Piaget’s assumption that socialization is complete by age 17. the limita
Which philosopher classified governments as republics monarchies and despotisms?