sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

(8 - 2x) + 3(4.5r + 9)
How do you keep your pants up?
Using the definition of the derivative, find f'(x). Then find f'(-5), f'(0) and f'(2) when the derivative exists. [tex]f(x)=\frac{75}{x}[/tex] Please show al
Look at the picture for the questions I got -3.8 and 2.4 but it says it’s wrong so I confused pls help
Who Am I? found that amounts of adenine and thymine and cytosine and guanine in DNA are always about the same.
How many points are charged for failure to yield to a pedestrian in a crosswalk?a) 2 pointsb) 4 pointsc) 6 pointsd) 3 points
repression vs supression. Example?
Guadalupe has some dimes and some quarters. She has no less than 18 coins worth at most $3.60 combined. If Guadalupe has 13 dimes, determine the maximum number
change to active and passive voice (she will not have washed the plate) ​
plants release water onto their leaves in sublimation true or False?