issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

jUNE MADe 18 liters of fruit punch for a birthday party. One third of the punch was orange juice, 4 liters of the punch was pineapple juice, and the rest was c
leah has 3 fewer than 4 times as many DVD`s as sonia has. leah has 37 dvds. how many dvds does sonia have?
I NEED THIS NOW PLEASE HELP!!! In this discussion, you will post issues related to how we communicate our ideas about heroes and outlaws. Refer to the texts in
what is believed to have weakened Solomon as a king
a quarterback completed 68% of his passes in a game. he threw 25 passes. how many passes did the quarterback complete? show how you got it please! thanks
Explain why chemical weathering occurs faster in hot, wet climates than in cool, dry climates.
Do kelp have nuclei, and organelles?
factor these expressions: 1. 7+14x 2. 32x-15 3. 24+32x 4. 6x-9 5. 48+24x 6. 72-18x 7. 25x+14
how does not having access to coastal port impact some countries?
The organelle responsible for providing energy to the cell is the Vacuole Mitochondria Golgi Apparatus Nucleus