jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What ideas did the Romans borrow from the Greeks
Water, vitamins, and salt are absorbed in the
what is the best estimate for the product of 289 and 7
round 304 to the nearest ten
a simplified form of 4x-4y 3x
A football coach gives half his players a protein bar to eat before each game; the other players do not receive the protein bar. After a month of games, he anal
What was Shays’s Rebellion and what role did that play in the push for changing the Articles of Confederation?
round 304 to the nearest ten
To be productive in a new job, which one of the following suggestions can you safely ignore?
Single digits numbers of 420