saharvall saharvall
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Apples weigh 12 ounces each.Ronald bought 4 apples.How many pounds of apples did he buy?

Respuesta :

k0lya
k0lya k0lya
  • 03-03-2020
Answer:

48 pounds

Explanation:

Multiplied 12 times 4 which gave me the answer.
Answer Link

Otras preguntas

Question 3 A. Write the HTML code that would produce the following output. Fruits - Mango - Orange - Pineapple Vegetables 1. Carrot 2. Callaloo 3. Tomato
Which is greater 0.48 or -0.58?​
I need help for this homework please. Thank you !
In contrast to the "right-versus-right" ethical dilemma, a(n) (1 point) O Social decision O Ethical decision O Ethical experience O Fiduciary conflict is "right
Slope line passing (-4,-7) and (-2,-3)
Which factors may increase the likelihood of a person using drugs?a.experiencing depressionb.family members using drugsc.favorite celebrities using drugsd.havin
what % of food in the grocery store contains added sugars?
Associer chaque équation inéquation a sa représentation graphique
In contrast to the "right-versus-right" ethical dilemma, a(n) (1 point) O Social decision O Ethical decision O Ethical experience O Fiduciary conflict is "right
Amanda, Jen, Shelby went to dinner and split the bill evenly. Each girl payed $14.25 and t tip. if the total bill including tip was 51.75, find the amount each