sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct indefinite article for this word: leccion A. unos B. una C. unas D. un
find the difference 7 1/2 + 6 3/10 A) 13 4/5 B) 1 1/4 C) 1 1/5 D) 1 1/10
John is at a local bait shop; he wants to buy bait for his fishing trip. At the store, they are selling live bait for $12 a pound and natural bait for $7 a poun
If 90 is 80 percent of a value, what is that value?
What is the economic and political system in which the government controls property and the distribution of income? In this system, community ownership replace
I need help solving this
What is abiotic factors?
Which polarizing vegetable is always eaten at a British Christmas meal
How do you say, She likes drawing large pictures of trees.
what are centimeters,kilometers,and millimeters