swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Do you think Henry Grady should be honored around Atlanta? 1) Yes 2) No
Milk goes sour more quickly at room temperature than in a refrigerator. Which factor significantly influences the rate of this chemical reaction? a) Temperatur
How was the development of the steam engine in response to a fuel shortage?
True or false? Dispositionism refers to the view that our behavior and actions are determined by our immediate environment and surroundings.
Name the changes of physical state when: oxygen gas is converted to liquid oxygen solid sulfur is converted directly to sulfur gas
why is sun rays harmful​
2024 challenge math answer sheet
What is the geometric mean of the first five perfect fifth powers
What is decimal of 1/10
"How have women contributed to the field of space exploration?"