ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
the winners, samuel and __, accepted the award graciously. she or her?
The difference between two integers is at most 16. the smaller integer is 12. what is the larger integer
Choose the function in which whose graph is given below
can someone help me please
During the major industrial strikes of the late 19th century, which action did the federal government take?
In which sentence does the verb agree with the subject? A. The jury does not agree about the meaning of the evidence. B. The committee hold a meeting every T
What is 883.59375 rounded to the tenths?
how many molecules are in 23.0 moles of oxygen?
At the center of the atom is the ______, which has both positive and negative charges. A. Nucleus B. Proton C. Electron
a vase of flowers is stationary on a table. which of the following statements best explains why the vase is stationary? A. There are no forces on the vase B. Th