wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Match the following terms and their definitions. 1. hypothesis an assumed explanation for a problem 2. law supported by evidence gathered over a period of t
Yellow Cab Taxi charges a $1.75 flat rate in addition to $0.65 per mile. Katie has no more than $10 to spend on a ride. How many miles can Katie travel without
How Do Soils Form? A. Erosion transports mineral particles, and plants die and decay. B. Plants provide organic matter and minerals to make soil. C. Weatherin
PLZZZZZ NEED HELP!!!!!
Find the circumference. Leave your answer in terms of Pi
if Jeremy puts 200$ down and pays 35$ per month for 24 months, how much will the computer cost?
What was the result of the Iranian Revolution of 1979?
What is equals to 300 miles equal
According to the map, Persia was located in the modern-day country of
(2a)3 = _____ This expression without exponents is?