merceronvickie merceronvickie
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Tanisha spends $20.25 and 9 quarts of strawberries for the shortcake. What is the price of each quart of strawberries?

Respuesta :

Dceann74
Dceann74 Dceann74
  • 01-05-2020
Each quart costs $2.25
Answer Link
dkh111557
dkh111557 dkh111557
  • 01-05-2020

Answer:

The price of each quart of strawberries is $2.20

Answer Link

Otras preguntas

List all integers between -0.6 and 4.17 THANK U
which type of gas is filled in lays pack and why?
find the amplitude, period, and phase shift of the function defined by: y=3-2cos(3x+pi)
what is force ?is it desirable or undesirable?
What are the characteristics of mass culture?
What is the probability of someone correctly guessing your Social Security number? (Assume all digits 0-9 are available for use)a
If f(x) is 4x-3 what is (f^-1of) (10)
2-3 facts about Warsaw Pact
What are the operation sines that make this statement correct? 3_5_7_18_3=14
If f(x) is 4x-3 what is (f^-1of) (10)