answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

The original purpose of the Second Amendment was to provide for a state militia. True or false?
A typical difference between teens and younger children is that teens often
Noah has meter of rope . How many pieces of rope of length 1/2 meter can he cut from it ? Draw a diagram to illustrate your solution . 14 POINTS
What is the function of the interjection? No, dont run in the street!
When cooling food, the temperature of the food must reach ___ within 2 hours and 41°f within an additional 4 hours?
Psychologists use the scientific approach to study human behavior, attitudes and emotions. There is this preconceived idea that "Women in general are bad drive
What fundamental right was confirmed in the magna carta?
Marietta is the product manager at fireflies ltd., a company that designs and manufactures clothes and fashion accessories. noticing the rising popularity of rh
2/9 long division showed
I'm thinking A? All of the following are ways the atmosphere makes life on Earth possible except (4 points) Select one: a. the atmosphere provides warmth b. th