josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

6. Convert from radians to degrees. 22 15 O O 528° 264° 132° 792°
inform State two advantages, of oral tradition as a source o information in history and government. (2 marks) ​
Lucy is pulling weeds out of her garden. The garden starts with 3 weeds, but each time Lucy pulls 1 weed, 3 more weeds grow in its place! How many weeds will be
what are 3 differences about the middle, new engalnd, and southern colonies?
recommend ways in which a grade 11 learner may use goals to plan for his studies​
Which sample has the lowest temperature? O Sample A O Sample B ○ Sample C O Sample D
Racionalización, matemática. Ayuda jeje
inform State two advantages, of oral tradition as a source o information in history and government. (2 marks) ​
a) which line, a or b, is parallel to the x-axis? b) work out the equation of this line
The graph shown here is the graph of which of the following rational functions? A. F(x) =x/ (x-2)(x+1) B. F(x) = x-2/x(x-1) C. F(x) = x-1/x(x-2)