rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

Prudence means acting with ______. a. Self restraint b. Fairness c. Caution d. Honesty
What is 4.95 +4883.83
80% of what number is 94
if the mass is 180g and the volume is 90g what is the density
Which family need is fulfilled by expressing your feelings in a positive, truthful manner? A. love B. respect C. commitment D. effective communication
what is Florida's archipelago
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) a. –184 b. –2 c. 2 d. 50
What is the table for y=8x+12
Ronald Reagan defeated in one of the biggest presidential election landslides in history.
Bones contain more ________ than any other organ. A. Iron B. Phosphate C. Calcium D. Vitamin C