kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

The Peace of Augsburg was later broken by the Council of Trent. the Thirty Years’ War. the Great Peasants’ Revolt. the Protestant Reformation.
please help asapppp if you cant read the question is says : "sort the factors that affect and impact growth of plants. Drag and drop each word into the correct
Kinda stuck on this last question
Whats the answer to the photo below?
what is the mass of 0.278 ml of water
A ball is thrown upward as shown. Gravity pulls (accelerates) the ball back down. Which of the following statements is true? Velocity and acceleration are both
How many times greater is the 6 in the thousands place than the 6 in the hundreds place
The mass of a textbook is 1.25 kg about how many pounds is this
URGENT !!! a dairy farmer sells milk at a farmer’s market. the graph shows what she charges for different quantities of milk. questions: a. what is the slope o
Liliana spends $4.00 on 2 boxes of popcorn and 2 drinks.Nadette spends $5.25 on 2 boxes of popcorn and 3 drinks.The prices of the popcorn and drinks can be dete