alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What is a sound wave?
Indicate which pattern of evolution is shown by the many species of finches on the Galápagos Islands.
A boy jumps into a cold swimming pool and his body temperature goes down. His muscles, blood vessels, and nervous system work together to restore his body tempe
An unbalanced force of 25 N, E, is applied to a 12-kg mass. What is the acceleration given to the mass?
How do you do 720 divided by 10 with the exponet of 3
The square root of 617 is between which two numbers?
Which decimal is equivalent to 3/8?
How long does water evaporation take? What factors influence it?
how might the history of california have been different if the gold rush had not happened
If 6x −3 = −5x +7, then x =? Can someone explain this one?