rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

A hormone carries out a single specific function. a. True b. False
Post a pic and brief description of an unusual animal you find. Explain what is unusual about the animal.
What is the gcf of the terms of the polynomial?​
A major nutrition goal in end-stage HIV is to: a. prevent malnutrition b. promote positive nitrogen balance c. increase vitamin/mineral supplementation above
Before humans became systematic hunters or hunter/gatherers, they may have been: a. carnivores (meat-eaters) b. scavengers of meat and gatherers of plants c. pr
DNA strands can be separated at a.37 degrees C b.60 c.94
Within the inner membrane of a chloroplast, interconnected sacs of membrane called ______ are suspended in a thick fluid called the ______.A) chlorophyll... thy
The term protista refers to : a) A kingdom within the superkingdom SAR. b) A kingdom within the superkingdom Excavata. c) It is a descriptive term or common n
Reverse transcription, carried out by retroviruses, is the process by which ______________ A) RNA information is copied into DNA B) DNA is duplicated C) RNA i
Which statement explains what aerobes use oxygen to do? a.) to insulate themselves in anaerobic enviroments b.) to prevent free radicals from reacting with DNA