steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

Should organizations work to create job crafting that are satisfying to individual employees?
Monica is tiling her roof. she tiles 3 3/7 square ft in 25 minutes. how many square feet will monica tile in 1 hour
a + 13c and b + 13c, where c is the population of the third state
What conclusions can you infer about the heart of an adult with poor fitness
what is 200 increased by 10%
A quantitative variable that has a finite or countable number of values is called
Mechanical forces that produce tissue trauma would be classified as which type of cellular injury?
Predict the product formed when the compound shown below undergoes a reaction with hcl in h2o.
Which of the following was made possible by the Fourteenth Amendment? State governments were able to pay back money owed after the war. State governments had
describe three skills people use to conduct scientific investigations