ohhecknawbruh ohhecknawbruh
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kristen has $22.50. Anna has $28.50. Use the following to determine how many pounds of mixed nuts each can buy.

Respuesta :

Immabeegboinow Immabeegboinow
  • 04-09-2020
There isn't enough info to solve the problem. How much does each pound of mixed nuts cost?
Answer Link

Otras preguntas

dsgvfhbsd JUST TWO QUESTIONS OFF HALP!!
which is the best revision of this statement from the body of a cover letter? 1 no changes are needed 2 children seem to like me, and its pretty easy to wor
what is an example of linguistic cultural diffusion in the united states? A: The popularity of Asian-inspired fashion. B: A student handbook published in Eng
Write an equation in the form y = mx + b for the line which contains the points (8, 25) and (1, 4).
Jay discounts a 100-day note for 25000 at 13%. The effective rate of interest to the nearest hundredth percent is?
Rewrite the expression with parentheses to equal the given value of 5+3×2-6 with the value of 10
solve for g 2/3+1/4g=-1/6
If a product has 200 calories per serving and 100 calories from fat, then the percent of calories from fat would reveal that the product is: 50% calories from
[03.04]When one atom of potassium (K) combines with one atom of fluorine (F), an ionic bond forms, resulting in potassium fluoride (KF). Which of the following
Summarize the four principals of natural selection