avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Question 8 of 10 2 Points A scientist gives three trees of the same size and species different amounts of water all summer. He measures how fast the trees grow.
Which graph shows the line y-2 = 2(x + 2)?
What caused the Anti-War demonstrations?
pls help me out i need it​
What is the definition of a “force play” or “force out” in softball?
The ledger of Mai Company includes the following accounts with normal balances: Common Stock, $9,000; Dividends, $800; Services Revenue, $13,000; Wages Expense,
Please help me in the question Below. Am new to this chapter and I don't understand it too well. Please help me
Is pure water a acid or a base?
Why did you choose your tragedy? my artwork name Pablo Picasso's
Simplify the expression. [tex]\sqrt \frac{40}{48}[/tex]