Salvadorjimenez028 Salvadorjimenez028
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Dominique bought 7.5 pounds of peanuts at $4.00 per pound. How much should she have paid?

Respuesta :

yudelkymarte
yudelkymarte yudelkymarte
  • 02-10-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Dominique should have paid $30

ex: 7.5 x 4.00= 30

Answer Link

Otras preguntas

Summarize this paragraph: The digestive system is a group of organs working together to convert food into energy and basic nutrients to feed the entire body.
The thick outer line on a pattern piece is the A cutting line. B alteration line. C sewing line. D basting line.
Ashton, Bryan and Charles were given the same number of funfair tickets to sell. Charles sold 92 tickets. Bryan had twice as many tickets left unsold as Ashton'
define electric circuits. what are the essential components required to make an electric circuit?
jihubgyvfctdxszasxdcfvgbhnjmnihubgyvftcdrxsezxdcfvgbhnbgyvftcdrxsdcfv
What is the correct IRAC method rule for computer programs IP law? copyright infringement
The tallest point in England is 3209ft above sea level. The lowest point in England is -9.8ft below sea level. What is the difference between the tallest and lo
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
Evaluate 6 + 4/a + b/3 when a=4 and b=3.
5 Using the formula for the volume of a cone, express r in terms of V, h, and .