OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

_____ was home to the Minoan people. Crete Cyprus Cuba
Complete the equation of the graphed linear function. Write the slope in decimal form. y = x +
Researched information can never be biased. User: Researched information can never be biased. true or false
The pattern of stressed and unstressed syllables in poetry is called — a. meter c. a foot b. scanning a poem d. an iamb
A naturally occurring force related to two bodies in motion is _______ force. A. centripetal B. frictional C. centrifugal D. gravitational
From what country did the United States purchase Alaska?
desxeibe another way to find area
Which type of wave carries the most energy? a. low frequency, long wavelength b. high frequency, short wavelength c. low frequency, short wavelength d. high
Where is the red square located?
Evaluation deals with ______. content and meaning worth style