ccebrero3
ccebrero3 ccebrero3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, Sam bought 4 hats for $65. What is the cost of 1 hat?

Respuesta :

serenavass
serenavass serenavass
  • 02-11-2020

Answer:

$16.25

Step-by-step explanation:

4 hats cost $65

1 hat cost 65/4=16,25

Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of $46 for 5 toys
The lobe(s) that take(s) the heaviest hit in a traumatic brain injury is /are the ________ lobes a) frontal lobe only b) frontal and temporal lobes c) temporal
Marty has a fenced yard in the shape of a rectangle. it's area is 635.4 square feet. The width of the yard is 18 feet. Whatis the length of the fence?
The cotton gin and the sewing machine both contributed to the growth of which industry?
Which step in a scientific method entails gathering information to identify variables that might help with the experiment a. conclusion b. hypothesis c. observa
Dandruff is caused by the shedding of excess cells from the outer layer of the skin
Karyn proofreads 15 pages in 2 hours for $40. What is her proofreading rate in pages per hour?
55/100 in simplest form
how many outfits would be possible if abigail had only 2 shirts and 2 pairs of pants?
martian periodic table