Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

How were indigenous groups treated by European colonizers
In order for a park to open, there have to be more than 2536 tickets sold in advance. ​Write an inequality to represent how many tickets can be sold so that the
can u pls help me with this question ​
will mark brainliest. which is right? (a,b,c,d,e?)
Which of the following is a unit rate?
What was the German point of view regarding the Treaty of Versailles?
HELP ASAP!! WILL MARK BRAINLIEST!!! Varsha wants to stay in Bolandia City for four nights and has a choice of four hotels. She will stay at the same hotel for a
Practice a PASAFE + TEAR paragraph with the text you just read. (Education by Ralph Waldo Emerson) Edgenunity
Amino acids are used to build​
Apparently, I'm putting in a phrase that hurts Brainly's feelings. So I'm gonna put in a picture instead : )