jerryt5 jerryt5
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

15 chocolate bars cost 12 dollars Express each phrase as a rate and unit rate.

Respuesta :

ranashahid122 ranashahid122
  • 02-11-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

I did the assasment

Answer Link

Otras preguntas

a pipe is leaking and 1.5 cups per day about how many gallons per week is the pipe leaking
What is 0.1 times 30
7 divided by blank equals 56
The 5.00-cm-long second hand on a watch rotates smoothly. What is its angular velocity?
If each number is rounded to the nearest whole number, which statement is true? A = 6.9 + 8.3 B = 6.2 + 8.5 A = B A < B A > B
Maria is concerned because she has been exposed to a small amount of radiation during an X-ray. What is her doctor most likely to tell her
Factor –8x3 – 2x2 – 12x – 3 by grouping. What is the resulting expression?
What is another way to write 300+20+5
A flag 5 feet wide; 2 inches = 1 foot
Alicia's garden is 6.3 square feet in length and 12.6 square feet in width.Tomato plants require 2 square feet of space. How many Tomato plants can Alicia fit