kaitlynnriggs8
kaitlynnriggs8 kaitlynnriggs8
  • 02-11-2020
  • Spanish
contestada

Can someone please help with this! I hate spanish

Can someone please help with this I hate spanish class=
Can someone please help with this I hate spanish class=

Respuesta :

jessica2465 jessica2465
  • 02-11-2020
1) Míos
2) Suyos
3) Nuestra
4) Suyas
5) Suya

I don’t understand Part B
Hope this helps
Answer Link
juanord5535 juanord5535
  • 02-11-2020

Answer:

part b:

1:suyas

2: Tuyo

3: de el

4: de nosotros

5: mio

Explanation:

i know spanish

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Math question please help
Which is the better deal? A. 8 ounce jar of sauce for $1.20 B. 12 ounce jar of sauce for $1.44 C. 16 ounce jar of sauce for $2.40 D. 4 ounce jar of sauce for $0
Which step is the most important step in the decision making process?.
*BRAINLIEST* (EASY QA: Warm UP) Find a positive solution to each equation: x2 = 1/4 A. x = 1 B. x = 4 C. x = 1/2 D. x = 1/4 E. No positive solution SHOW EXPLANA
1. How many formula units are contained in 270.2 g of zinc nitrate, Zn(NO3)2? 50 POINTS
how would the end of fairy tale cinderella most likely change if the prince were not motivated to fine the owner of the glass slipper?
The question is in the screenshot below.
For a certain population of penguins, the distribution of weight is approximately normal with mean 15.1 kilograms (kg) and standard deviation 2.2 kg. Approximat
Where do plants get the energy to make their food? (2 points) a From the air b From the flower c From the roots d From the sun
I need help on this assignment