pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Bramble Corp. incurred the following costs for 58000 units: Variable costs$348000 Fixed costs392000 Bramble has received a special order from a foreign compan
what does the size of family suggest?​
A rocket is shot straight into the air at an initial velocity of 70 feet/second. The height of the rocket after t seconds is represented by the formula h = 70t
help !!! please show work so i know how to do it :)))
Which of the following statements best shows the relationship between radio frequency and wireless communication? (Select all that apply). I’m marking Brainlies
convert 208 in base 10 to binary number​
Between 1800 and 1810, the population of_______ grew the most. AHHHH THIS IS TIMED PLEASE HURRY
Given the following information, analyze XYZ Company's liquidity. Year 2013 Total quick assets $30,000 Total curren
Please I have test ;(
help !!! find the value of x, please show how you solved it