C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Identify the asymptotes of the graph. x= -2, y = -1 x= -1, y = 2 x = 1, y = -2 x = 2, y = 1
Electrical energy is transformed into many energy forms and is used to power most of the household appliances we used every day. which appliance is a source of
0.6 of it is 30 find the number
if an object travels at 15 feet per minute, how many feet does it travel in 1.5 seconds
One of the first Chinese McDonald’s opened on April 23, 1992, in Beijing, the largest in the world, at the time. I never got to eat there: My mother was busy pa
what is the greatest monomial factor of 15*^3y^2+45x^2y^2+30x^2y^3?​
3. The value of the digit 4 in the number 421,368 is 10 times more than the value of the digit 4 in which number? Explain how you found your answer
Uh how do I do this..?
Which phrase describes faults? -cause gaps in the geologic record -cause rocks to break and move -are older than surrounding rocks -are igneous rocks that form
Q1. At high pH values the active site of the enzyme pepsin changes shape. When the active site of the enzyme changes shape, the enzyme is A specific B. denature