wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did Galileo think the bulges on either side of Saturn were cause by?
C=11.304 m, r. C is circumference and R is radius
What defining feature of a soliloquy is found in this passage? A. The character talks to the audience about his problems.B. The character considers philosophica
14:16 in its lowest ratio form
Which explains how winds cause surface currents? A. Friction between the blowing air and the water drags the water along and creates surface currents. B. High-p
Which air masses would have cold, moist air? A. continental tropical B. maritime polar C. maritime tropical D. continental polar
The estimated number of Jews killed in Europe during the Holocaust is __________.
What did james hutton propose in 1795?
Which of these was not an aim of Stalin’s five-year plan? a. To build up heavy industry b. To shrink the workforce c. To improve transportation d. To increase f
Progressive and conservative Republicans disagreed on which of the following in the early 1900s?